Kurt E Posted January 22, 2014 Report Share Posted January 22, 2014 Hej.Jeg har forsøgt at oprette ruter med opmåleren, det er et fint stykke værktøj.Mit spørgsmål er: hvordan får jeg den gemte rute til at vise min rute, når linket gemmes og åbnes igen.Jeg sendes langt ud i verden, når jeg gemmer :-).Det må kunne lade sig da ruterne for "bornholmrundtihavkajak.dk", vises præcis hvor de er. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
IbZor Posted January 23, 2014 Report Share Posted January 23, 2014 Når du har gemt, og du bliver sendt langt ud i verden, som du skriver, så zoomer du bare ud igen og finder din løberute. Så kan du tage linket i adresselinjen og sende videre til en anden eller gemme som bogmærke. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Kurt E Posted January 27, 2014 Author Report Share Posted January 27, 2014 Det er muligt at jeg ikke gør det korrekt, men jeg bliver sendt ud i den store verden hver gang. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Morten Z Posted January 27, 2014 Report Share Posted January 27, 2014 Jeg har fået det tjekket nu. Det viser sig at i forbindelse med en nylig opdatering er der opstået en fejl i de links der bliver lavet. Jeg får det rettet hurtigst muligt.Fejlen er forøvrigt at der i den URL der bliver genereret er byttet om på x og y. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.